uszczelnienia
OFERTA

MIKROFILTRACJA OLEJU

Mikrofltracja oleju to nowoczesna i ekologiczna usługa oczyszczania olejów hydraulicznych, przekładniowych, turbinowych, chłodziw i emulsji oraz olejów obróbczych z zanieczyszczeń, szlamów oraz wody. Stosowane przez nas urządzenia usuwają zabrudzenia już od 0,1 μm oraz 99,95% wody.

Filtracja wykonywana jest przy pomocy maszyny fltrującej, wyposażonej w specjalne fltry pochłaniające wodę i zanieczyszczenia stałe o wielkości powyżej 0,1 mikrona. W efekcie fltrowania uzyskuje się czystość oleju wyższą niż większości obecnych na rynku olejów „świeżych”. Unika się w ten sposób awarii powodowanych obecnością wody i zanieczyszczeń stałych pow. 0,1 mikronów w oleju – szacuje się, że ten czynnik odpowiada za niemal 90% wszystkich awarii.

Dlaczego warto zdecydować się na mikrofltrację oleju?

Stosowane przez nas metody pozwalają nie tylko oczyścić olej, ale również całe układy hydrauliczne – i to bez konieczności ich demontażu. Świadczone przez nas usługi pozwalają także na dokładne oczyszczenie układu hydraulicznego z wody, opiłków po awariach, żywic i innych zabrudzeń, których usunięcie nie jest możliwe za pomocą tradycyjnej wymiany oleju. Wkłady głębokiego fltrowania wykazują się również większą pojemnością w porównaniu do innych elementów fltracyjnych do cząstek stałych. To wszystko przekłada się na wzrost wydajności maszyny oraz jej energetycznej efektywności.